Nasza sikawka doceniona

W dniu 17 sierpnia wzięliśmy udział w XI Europejskich i XIV Krajowych Zawodach Sikawek Konnych Śmigiel 2014. Do zawodów zgłosiło się prawie 50 drużyn z czego 27 to były drużyny męskie. Pozostałe rywalizowały w kategoriach kobiecych i zagranicznych.
Oceniano sikawki, ich wartość historyczną i zaprzęg oraz ćwiczenie bojowe polegające na pokonaniu toru przeszkód i podaniu prądu wody i strąceniu ognika.

Po raz kolejny doceniono naszą sikawkę, zajęliśmy II miejsce w ocenie sikawki, zaprzęgu i wartości historycznej otrzymując pamiątkowy puchar, medale oraz rękawice strażackie specjalne.
Naszą jednostkę reprezentowali: Norbert Weber, Adrian Weber, Damian Świdrak, Jacek Ratajczak, Marcin Adamczyk, Daniel Gajecki, Maciej Kazior oraz Wojciech Zapiór.

20140817_150726

Bookmark the permalink.